Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bari

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 3 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2022
Nr ewidencji:
92/377/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

BARI to 6-letni pies (ur. ok 2018 rok) w typie owczarka niemieckiego. Do schroniska trafił, ponieważ w jego rodzinie był konflikt między członkami rodziny. Nie byli w stanie się nim odpowiednio zająć. BARI stwarzał coraz większe problemy wychowawcze. Niestety zdarzyło mu się wykazać agresje w stosunku do rodziny. Jednak nie jest to nic dziwnego, skoro nikt nie potrafił go wychować i pokazać co jest dobre. BARI był psem bardzo pobudzonym, energicznym i reaktywnym. Niestety raczej nie dogada się z innymi psami. BARI dopiero w schronisku zaczął się uczyć panować nad emocjami i wychodzi mu to coraz lepiej. Da się bez problemu wyprowadzić na spacer, jest coraz bardziej spokojniejszy, w spokoju mija psy na spacerze i nie wyrywa się w ich stronę. BARI, zważywszy na jego przeszłość, zdecydowanie musi trafić do osób, które miały wcześniej doświadczenie z psami. Nie jest dobrym kandydatem na pierwszego psa. Musi być bardzo konsekwentnie prowadzony, aby w przyszłości miał szanse na normalne życie. Adopcja BARIEGO będzie wiązała się przynajmniej z kilkoma spacerami zapoznawczymi. Przyszli właściciele muszą mieć na uwadze, że BARI może wymagać pracy pod okiem behawiorysty.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.