Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Wolontariat

Wolontariat

Co należy zrobić aby zostać wolontariuszem?

Nie musisz być najpiękniejszym w mieście, nie musisz zarabiać milionów, nie interesuje nas nawet kolor Twojej skóry i z kim sypiasz. Jedynym kryterium jakie musisz spełniać -to musisz posiadać jedno wielkie bijące serce. Serce, które pomieści ogrom uczuć i masę emocji.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej

Zwierzęta, które tam napotkasz są spragnione człowieka, czekające na Twoje spojrzenie, a jeśli zechcesz jeszcze wyprzytulać i pogłaskać to być może zrobisz jedno z najpiękniejszych uczynków w swoim życiu. Wolontariusz bowiem często uczy na nowo żyć skrzywdzone zwierzęta- te które już przestały wierzyć, że od człowieka mogą jeszcze coś dobrego dostać. Podczas spacerów wspólnie budujemy z psiakami kondycje maszerując, bądź biegnąc, obserwujemy jak zachowują się w stosunku do innych psów, czy umieją chodzić na smyczy. Obserwujemy również, czy psiakowi nic nie dolega. Czeszemy, nagradzamy za dobre zachowanie. Wszystkie zdobyte informacje są niezwykle potrzebne potem w sporządzaniu ogłoszeń adopcyjnych a jeśli natkniemy się w schronisku z potencjalnym chętnym na adopcję psiaka/kociaka -dzięki zdobytym informacjom na spacerze będziemy mogli opowiedzieć o swoim podopiecznym i udzielić wszelkich potrzebnych informacji. Jesteśmy potrzebni zwierzętom cały rok. W zimie do bud wkładamy koce, latem podczas spacerów dajemy możliwość pochlapania się w basenikach. Pamiętaj, one nie zrozumieją, że po pewnym czasie stwierdzisz, że masz ważniejsze sprawy…one nadal będą czekały, bo to my przyzwyczailiśmy je do naszej obecności w każdą sobotę. Dlatego pamiętaj- bycie PRAWDZIWYM WOLONTARIUSZEM to powołanie, a nie chwilowa zachcianka.

Jak to zrobić?

  • Należy wejść na stronę internetową Schroniska: www.schronisko.bielsko.biala.pl
  • Otworzyć zakładkę wolontariat.
  • Wypełnić formularz aplikacyjny i przesłać go : pocztą , mailem na adres schronisko@schronisko.bielsko.biala.pl lub dostarczyć osobiście na adres schroniska.
  • Schronisko powiadomi o terminie szkolenia BHP.Szkolenia odbywają się cyklicznie w zależności od ilości chętnych osób.Zwykle kiedy zbierze się grupa 10-15 osób.
  • Po zakończeniu szkolenia należy podpisać umowę o wolontariacie i wszystkie załączone do niej dokumenty.

Wszystkiego potrzebne dokumenty są do pobrania w zakładce wolontariat.

Wolontariusze w schronisku pełnią wiele różnych funkcji w zależności od doświadczenia, predyspozycji, umiejętności i kondycji fizycznej.

Co można robić?

Psy : wyprowadzenie psów na spacery, dbanie o psią urodę czyli pielęgnacja sierści, socjalizacja czyli spędzanie czasu z psami na wybiegu lub w kojcu, robienie zdjęć i filmów promujących psy do adopcji, pomoc osobom które chcą odoptować bezdomnego psa w wyborze najlepszego dla nich kandydata.

Koty: Socjalizacja czyli spędzanie czasu z kotami, pielęgnacja, robienie zdjęć i filmów promujących koty do adopcji, pomoc w adopcjach

Wolontariusz Fundacji Psia Ekipa

Wolontariat to nie tylko schronisko-mamy wielu podopiecznych w lecznicach, hotelach i tam również organizujemy wyprowadzanie i socjalizację.

Działamy również w sieci w multimediach i social mediach. Jeśli masz wolne wieczory i żyłkę w transakcjach, ogłoszeniach-chętnie powierzymy Ci wysyłanie anonsów adopcyjnych. Kochamy również artystów, a podarowane przez nich rękodzieła chętnie spieniężymy na bazarkach i jarmarkach. Szyjemy obroże, smycze, piękne torby zakupowe i nie tylko- umiesz szyć i kochasz pomagać zwierzakom? nawet się nie zastanawiaj, Dzwoń!!! potrzebujemy Ciebie!!!

Zamierzamy walczyć o godność i sprawiedliwość udręczonych zwierząt-masz wiedze prawną w tym zakresie? -dzwoń

Wolontariusz Psiej Ekipy na wagę złota jest również wtedy, gdy daje nie tylko miejsce w swoim sercu, ale też w swoim domu. Domy tymczasowe są najbardziej deficytowym dobrem, a są najlepszym pomostem do domu stałego.
Jednym słowem -czujesz w sobie wielką i nie odpartą chęć pomagania?
Dzwoń, pisz, pytaj…..