Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Dom tymczasowy

Pani Kasia

ZASTANAWIASZ SIĘ JAK POMÓC W RATOWANIU ZWIERZĄT? ZOSTAŃ DOMEM TYMCZASOWYM DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI PSIA EKIPA.

Bardzo potrzebujemy domów tymczasowych, które dając nam wsparcie, zapewnią schronienie i opiekę nad odebranymi interwencyjnie zwierzętami Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani taką pomocą, zarejestrujcie się zgłaszając gotowość przyjęcia zwierzęcia: info@psiaekipa.pl

Czym jest dom tymczasowy?

To stworzenie miejsca w swoim domu i sercu dla często bardzo pokrzywdzonego zwierzęcia. Opieka nad nim jak nad swoim własnym do czasu aż znajdzie swój właściwy dom. To chwile radości i wzruszenia, ogromna satysfakcja niesienia pomocy ale też sporo pracy. Często takie zwierzęta potrzebują cierpliwości, leczenia ran w psychice i ciele. Wielokrotnie te zwierzęta trzeba na nowo uczyć żyć bez strachu, samotności i głodu. To za Waszą sprawą te zwierzęta będą dużo bardziej przysposobione do życia przy człowieku.

Jakie zwierzęta przyjeżdżają?

Małe, duże, od szczeniaka do staruszka.

W jakim stanie są psy?

Zdarza się że pies znaleziony jest tylko brudny, wystarczy kąpiel, odrobaczenie, odpchlenie, szczepienia, ew. zabieg sterylizacji i zwierzak jest gotowy do adopcji ale zdarza się inaczej…, przyjeżdżają również psy chore, o które trzeba walczyć często z groźbą śmierci, psy bardzo skrzywdzone psychicznie, którym trzeba pomóc, nauczyć czystości, chodzenia na smyczy, co to są schody, samochód, miska…nauczyć je żyć z ludźmi i innymi zwierzętami.

Zwierzęta odbierane z łańcucha lub kojca z dużym prawdopodobieństwem będą się załatwiały w domu-taki stan jest przejściowy i 99% zwierząt wchodzi w nowy tryb robienia tego na zewnątrz. Przeważnie niewiele wiemy o przyjeżdżających zwierzętach, to właśnie w domu tymczasowym dowiadujemy się jakie są, co lubią a czego nie.

Jak przygotować się na przyjęcie podopiecznego?

Pies zanim do Was trafi jest odpchlony, czysty (chyba, że państwo będziecie chcieli się tym zająć sami). Psa po odbiorze ze złych warunków zawsze wieziemy na oględziny weterynaryjne. Jeśli posiadacie inne zwierzęta trzeba o tym koniecznie poinformować. Zależy nam na tym by były to zwierzęta pozytywnie nastawione do innych zwierząt-stabilne emocjonalnie-bo to one będą wsparciem dla tego zwierzęcia.

Co się dostaje od Fundacji?

Wsparcie – osobę z Fundacji, która opiekuje się domem tymczasowym. Karmę i opiekę weterynaryjną dla zwierzęcia, które bierze się pod swoje skrzydła oraz niesamowitą satysfakcję iż może nie zmieniło się całego świata ale zmieniło się cały świat dla jakiejś skrzywdzonej istoty. Jeśli dom tymczasowy zechce pomóc Fundacji w większym zakresie i koszty wyżywienia i opieki lekarskiej wezmą na siebie-będziemy bardzo wdzięczni.

Bardzo zależy nam na mądrych przemyślanych deklaracjach, ponieważ nasza Fundacja nie dysponuje dużym zapleczem domów tymczasowych, środkami na hotele - dlatego przy nagłej zmianie Państwa deklaracji- często zwierzęcia nie mamy gdzie umieścić. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji prosimy mądre i niezmienne deklaracje.

Stań się częścią Fundacji Psia Ekipa-Razem Dla Zwierząt. Info: Magdalena tel. 881 655 905