Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Larry

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
5 lat 7 mc
W schronisku od:
Lipiec 2022
Nr ewidencji:
71/293/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Daria 796 860 306
Opis Pieska

LARRY został oddany do schroniska w 2022 roku. Niestety jest to kolejny pies z trudną i nieciekawą przeszłością. Larry był już w dwóch domach. W jednym z nich, LARRY z niewiadomych dla właścicieli przyczyn, pogryzł mężczyznę. W tym momencie zapadła decyzja o oddaniu psa. Ciężko nam się do tego odnieść, bo w schronisku dał się poznać z naprawdę fajnej strony. W stosunku do kobiet nie wykazuje agresji, lecz faktycznie zachowuje duży dystans wobec mężczyzn. Na pewno wymaga sporej pracy, aby na nowo zaufał człowiekowi. Adopcja będzie wiązała się z przynajmniej kilkoma wizytami w schronisku, zanim zabierze się psa do domu. Dobrze, aby przyszli właściciele byli też świadomi, że LARRY będzie wymagał pracy pod okiem behawiorysty. Zdecydowanie nie jest to pies do rodziny, gdzie są lub mogą pojawić się malutkie dzieci. Po prostu będzie wiązało się to zbyt dużym ryzykiem. Dobrze, gdyby LARRY trafił do osób, które miały wcześniej psy lub pracowały z psami po przejściach. Jeżeli chodzi o inne psy, to nie zauważyliśmy dużej agresji w ich stronę. Jest nimi zaciekawiony, ale bez zbędnego wyrywania i szczekania. Może gdyby trafił się bardzo dominujący pies, to wtedy mógłby być problem z dogadaniem się psiaków. LARRY jest już po zabiegu kastracji i tak naprawdę czeka na odpowiedni dom. W schronisku jest behawiorystka, która z pewnością doradzi jak pracować i postępować z LARRYM w domu. LARRY ma około 6 lat (ur. ok. 2018 rok). Jest to po prostu zagubiony psiak, który zamknięty jest w skorupie niskiej pewności siebie. Potrzebuję odpowiedzialnego właściciela, który pokaże mu świat bez lęku.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.