Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bogdan

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
2 lata 10 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2022
Nr ewidencji:
62/253/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

Bogdan to typowy przedstawiciel psa rasy gończy polski. Boguś ma ok 3 lat (ur. 22.09.2021 rok), a od dwóch lat jest mieszkańcem naszego schroniska. Od szczeniaka był tak naprawdę przekazywany z rąk do rąk. Niestety to spowodowało, że pies ma problemy behawioralne wynikające przede wszystkim z tego, że nigdzie nie zagrzał dłużej miejsca, a w najważniejszym okresie w rozwoju szczeniaka nikt mu nie pokazał świata tak, jak powinien... Bogdan zdecydowanie nie jest psem do dzieci. Rodzina, która szuka pierwszego psa dla siebie również nie poradzi sobie z Bogdanem. Dużą zaletą potencjalnego adoptującego będzie znajomość specyfiki tej rasy i jej potrzeb. Były to jednak psy stworzone jako pomoc przy polowaniach, więc drzemie w nich instynkt łowiecki i ogromna potrzeba ruchu. Dlatego też szukamy osób, które aktywnie spędzają czas. Bogdan poza ruchem, potrzebuje przede wszystkim zabaw w formie pracy, które zmęczą go umysłowo. Tutaj nie wystarczy spacer i porzucanie piłką na ogrodzie. Boguś jest jeszcze młody, więc przy odrobinie wysiłku i pracy, można go wielu rzeczy nauczyć. Jesteśmy pewni, że jak tylko trafi na odpowiednie osoby, które naprawią błędy jego poprzednich właścicieli, to w mgnieniu oka stanie się cudownym i grzecznym psem.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.