Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Barry

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
5 lat 7 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2022
Nr ewidencji:
90/371/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Barry to około 5-letni pies (ur. ok 2019 roku). Trafił do nas z łatką agresora. Nie przepada za towarzystwem dzieci i innych psów. Barrego historia ze schroniskiem nie zaczęła się kolorowo. Niestety z pierwszego domu doszły do nas informacje, że zdarzyło mu się ugryźć dziecko. Wiemy, że będzie ciężko znaleźć mu odpowiedzialny dom, ale nie poddamy się. Barry z każdym dniem stawał się bardziej kontaktowy i otwarty na ludzi. Na ten moment to zupełnie inny pies, niż wtedy, kiedy do nas trafił. Kiedy już wydawało się, że Barry jest stabilniejszym i spokojniejszym psem - trafił do adopcji, jednak szczęście nie trwało długo i po paru miesiącach wrócił do schroniska po kolejnych dwóch pogryzieniach byłego właściciela. Nad jego zachowaniem pracuje cały czas behawiorystka w schronisku, która sama stwierdziła, że Barry to pies z potencjałem tylko trzeba go w tym wszystkim odpowiednio pokierować. Przed nim na pewno jeszcze trochę pracy, ale jak to się mówi - powoli do przodu. Barry raczej powinien być jedynym zwierzęcym domownikiem. Jeżeli tylko ktoś jest w stanie popracować nad jego charakterkiem, to w przyszłości zyska wspaniałego przyjaciela. Barry jest istnym wulkanem energii, więc nowy właściciel musi się wykazać siłą, żeby móc go utrzymać. Z chęcią pewnie będzie chodził na długie spacery w przyszłości. Adopcja Barrego musi być poprzedzona spotkaniem z behawiorystką, paroma spacerami zapoznawczymi, a po wzięciu go do domu - OBOWIĄZKOWO będzie trzeba dalej z nim pracować pod okiem behawiorysty. Nie jest to pies, którego problemy nagle po adopcji znikną, a wręcz przeciwnie - mogą się nasilać. Dlatego nowy właściciel Barrego musi wykazać się determinacją i przede wszystkim wytrwałością w pracy. Ciężka praca zawsze popłaca, ale trzeba chcieć i coś dać od siebie, żeby ta praca przyniosła efekty. Niestety brak odpowiedniej socjalizacji i szkolenia Barrego w okresie szczenięcym spowodował to, że obecnie jest to pies reaktywny, który nie radzi sobie ze swoimi emocjami i w sytuacji, kiedy jest za bardzo pobudzony, nakręcony czy po prostu przekroczymy jego granicę - potrafi ugryźć. Dlatego szuka teraz odpowiedzialnego domu, już na dobre i na złe.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania. Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.