Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Klusek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
63/249/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

KLUSEK to kolejny psiak przywieziony do nas z Radys. Kolejna wielka zagadka. Został oceniony na około 8/9 lat (ur. ok. 2015/2016 rok). Początkowo jak reszta naszych ''radysiaków'' siedział w boksie, powarkiwał na wszystkich i bał się każdego spotkania z człowiekiem. Teraz jest już o niebo lepiej. Na ten moment KLUSEK już nie siedzi tylko w budzie, a wypatruje nadchodzących wolontariuszy i zaczyna cieszyć się na ich widok. Niestety nadal jest nieufny do obcych osób, ale to nic dziwnego. Pewnie większość życia spędził w największym psim obozie koncentracyjnym. Nauka chodzenia na smyczy poszła mu rewelacyjnie i na każdy spacer bardzo się cieszy, daje się zapiąć na obroże i praktycznie z każdym wolontariuszem wyjdzie. Na spacerach nie rzuca się na inne psy, zdarzało się, że dzielił boks z innym psim lokatorem i nigdy nie było problemów, więc podejrzewamy że powinien się dogadać z innym psiakiem, ale oczywiście przed każdą taką adopcją polecamy zrobić spacer zapoznawczy. Natomiast kompletnie nie dogada się z kotami (jest to bardziej niż pewne). Myślimy, że powinien trafić do domu, gdzie będzie miał swój kąt i spokój. Z czasem na pewno ta niepewność całkowicie zniknie i KLUSEK będzie cudownym towarzyszem. Klusek dla osób, które już zna jest niezwykle przyjazny - domaga się pieszczot, uwielbia spacery w towarzystwie człowieka. Nowi opiekunowie Kluska muszą mieć dodatkowo świadomość tego, że Klusek będzie wymagał specjalnej diety i spacerów, by zrzucić jego zbędne kilogramy - jego imię nie wzięło się znikąd - Klusek to prawdziwa chodząca kluska!


KLUSEK jest wykastrowany i czeka na nowy dom!


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.