Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Biszkopt

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
7 lat
W schronisku od:
Czerwiec 2022
Nr ewidencji:
58/231/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Biszkopt to 5-letni pies (ur. 2017 rok), który jak zdecydowana większość trafił do nas z ulicy. Jak większość dużych psów, Biszkopt nie zdaje sobie sprawy ze swojej wielkości i siły. Dlatego warto o tym pamiętać przy adopcji do domu, w którym są malutkie dzieci, gdyż w zabawie może dziecko przewrócić. Przy starszych odnajdzie się bez problemu. Biszkopt jest naprawdę wspaniałym i oddanym psem. Uwielbia spędzać czas z człowiekiem. Jest bardzo kontaktowy i łagodny. Na spacerach nie wyrywa się specjalnie mocno, lecz nie oznacza to, że nie ma siły. Biszkopt jest bardzo energicznym psem. Spacery są przyjemnością, ale jednak potrzebuje sporej dawki aktywności, a nie tylko spacerków dookoła osiedla. Do psów również nie wykazuje żadnej agresji, obserwuje ale nie wywołuje konfliktów. Myślimy, że bez problemu mógłby zamieszkać z innym psem. Warunkiem oczywiście byłby uprzedni spacer zapoznawczy psów. Zapewne dużym atutem byłby dom z ogromem, w którym Biszkopt mógłby spożytkować swoje pokłady energii.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.