Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Ollie

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Grudzień 2023
Nr ewidencji:
1298/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

OLLIE jest starszym psem w typie owczarka niemieckiego. Ma około 9 lat (ur. 2015 rok). OLLIE został oddany do schroniska przez poprzednich właścicieli. Pies trafił do nas zaniedbany i pewnie minie trochę czasu, aż wróci do dobrej kondycji fizycznej. Po samym wyglądzie możemy sądzić, że OLLIE mieszkał na polu. Na spacerach nie wyrywa się, idzie ładnie obok człowieka i ze spokojem mija inne psy. OLLIE, jeżeli miałby zamieszkać z innym psem, to pod warunkiem, że on będzie tak samo spokojny i zrównoważony, jak on. OLLIE niestety słabo widzi. Nagłe ruchu powodują u niego strach, dlatego polecamy go do domu, w którym panuje spokój. Nie nadaje się do zamieszkania z małym dziećmi, czyli tymi poniżej 10 roku życia. Dziecko musi znać i respektować sygnały dawane przez psa. OLLIE dobrze jakby trafił zaraz po adopcji na wizytę kontrolną u weterynarza. Lata zaniedbań niestety nie wypływają na zdrowie psa dobrze. Nie polecamy OLLIEGO do bloku, w którym nie ma windy. Jego łapki są słabe i codzienne pokonywaniu kilkunastu schodów, byłoby dla niego zbyt ciężkie.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.