Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Tiger

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
3 lata 3 mc
W schronisku od:
2023
Nr ewidencji:
964/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

Tiger to psiak w typie rasy owczarek belgijski malinois, urodzony około 2021 roku. Tiger ma silny charakter. Ważną informacją jest to, że Tiger potrzebuje dużo ruchu, a treningi są dla niego najlepszą nagrodą. Tiger dobrze sprawdzi się w zajęciach sportowych – agility, flyball, obedience czy frisbee. Jednakże równie ważna jest praca psychiczna, która jest niezwykle ważna przy psach tej rasy. Tiger nie znosi bezczynności, a brak zajęcia może przekładać się u niego na niewłaściwe zachowania. Początkowo nieufny i ostrożny, potrafi obszczekać obcą osobę i potrzebuje czasu, by zaufać człowiekowi. Z czasem, jak nabierze zaufania, to staje się bardzo oddany swojemu opiekunowi. Na spacerach ładnie chodzi na smyczy i skupia się na przewodniku. Dobrze zna podstawowe komendy, a trening z nim to sama przyjemność. Tiger w stosunku do innych psów ma różne podejście. Zwykle mija je ze spokojem lub wchodzi w ładną komunikację, jednak gdy zostanie sprowokowany i obszczekany, to odwzajemnia się tym samym. Jeżeli miałby zamieszkać z drugim psem, to musi on być bardzo zrównoważony, stabilny i spokojny. Oczywiście to wiąże się również ze spacerami zapoznawczymi pod okiem behawiorystki, która pracuje w schronisku. Tiger raczej nie jest psem, który powinien zamieszkać z dziećmi. Pies potrzebuje sporej konsekwencji w wychowaniu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.