Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Axel

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
5 lat 3 mc
W schronisku od:
2024
Nr ewidencji:
187/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Axel to kilkuletni pies (ur. ok 2019 rok), który ponownie trafił do schroniska, ponieważ jego dotychczasowy właściciel zachorował i nie mógł dłużej sprawować nad nim opieki. Axel należy do psów średniej wielkości, jest dosyć energicznym i żywiołowym psem. Z pewnością potrzebuje sporej dawki ruchu, aby poczuł zmęczenie. Do ludzi nie wykazuje grama agresji, jest opanowany i delikatny w kontakcie z człowiekiem. Axel z innymi psami ładnie się mija na spacerze, nie wyrywa się w ich stronę, lecz jest nimi zaciekawiony. Na ten moment przebywa sam w boksie. Jeżeli miałby trafić do domu, w którym jest pies, to wskazane będą zapoznania w schronisku. Nie znamy reakcji Axela na dzieci, jednak przy dobrym poprowadzeniu i wychowaniu, ma szansę, aby stać się fajnym psem rodzinnym.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.