Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Tom

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 3 mc
W schronisku od:
Styczeń 2024
Nr ewidencji:
46/2024/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Tom, jak większość psów, został znaleziony i przywieziony do schroniska z ulicy. Nie wiemy nic o jego przeszłości. Tom jest trochę wycofanym psem, który na ten moment nie pozwala jeszcze na bliskość oraz pieszczoty. Wychodzi spokojnie z boksu, da sobie zapiąć obroże i smycz, jednak przy gwałtowniejszych ruchach, jego niepokój wzrasta. W schronisku jeszcze nigdy nie wykazał agresji w stronę człowieka. Jednak każdy też respektuje i szanuje jego granice i nie robi nic na siłę. Tom raczej nie nadaje się do domu, w którym są małe dzieci. On potrzebuje spokoju oraz przestrzeni dla siebie. Tom nie jest wymagającym psem pod względem aktywności fizycznej. Spokojne spacery z możliwością eksploracji terenu, to wszystko, czego potrzebuje. Tom bez większych problemów dogaduje się z innymi psami. W boksie obecnie ma drugiego psa i nigdy nie zauważyliśmy żadnych nieporozumień między nimi. Tom jest psem uległym, dlatego też nie powinno być przeszkód, aby zamieszkał wraz z innymi czworonogami. Tom jest kilkuletnim psem (ur. ok. 2018 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.