Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Drops

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
8 lat 3 mc
W schronisku od:
Maj 2021
Nr ewidencji:
46/183/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

DROPS to pies urodzony około 2016 roku. Niestety DROPS ma za sobą nieudaną adopcję ze względu na swój temperament. Nie należy do grona tych bezproblemowych psiaków. DROPS ma problem z zakładaniem obroży i smyczy oraz nie do końca ufa obcym ludziom. Nie wiemy dlaczego ma taki uraz, ale staramy się to zmienić na lepsze. DROPS niestety z chwili dużego zagrożenia, byłby skłonny do pokazania zębów i ich użycia w obronie własnej. Ze względu na to, DROPS nie zostanie wydany do domu z dziećmi. Musimy myśleć rozsądnie i dbać o bezpieczeństwo dzieci jak i DROPSA. Każda taka sytuacja będzie uświadamiała go, że agresją można załatwić wszystko. My staramy się temu zapobiegać i dać mu przestrzeń, której ewidentnie potrzebuje. Nowa rodzina DROPSA musi być nastawiona na pracę z psem przy wskazówkach behawiorystki. Taką poradę i plan działania, przy adopcji DROPSA udzieli behawiorystka, która pracuje w schronisku. DROPS mimo wszystko dogaduje się z innymi psami i z pewnością drugi psi domownik dobrze na niego wpłynie. Nie znamy stosunku DROPSA wobec kotów. Także tutaj stawiamy wielki znak zapytania i nie jesteśmy w stanie udzielić takiej informacji. DROPS, jak widać, nie miał łatwej przeszłości i teraz wychodzą tego efekty. Mamy jednak nadzieję, że ktoś stanie na wysokości zadania i pokocha DROPSA. Jak tylko zaufa na nowo człowiekowi, to będzie cudownym psem.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.