Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Hades

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
11 lat 7 mc
W schronisku od:
Lipiec 2018
Nr ewidencji:
70/277/2018/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

HADES - piękny, dostojny pies w typie rasy ON. W schronisku przebywa od 2018 roku, , do tej pory nie był wyprowadzany, jak każdy "normalny" psiak, dlaczego? HADES najprawdopodobniej był kiedyś stróżem, pilnował jakieś posesji. Jak trafił do schroniska- było mało prawdopodobne, że w ogóle będzie dopuszczony do adopcji, gdyż HADES od początku wykazywał agresję do o obcych ludzi. Jest to pies jednego właściciela- jedna osoba go wychowuje, jedna osoba go szkoli. W ten sposób jedyną osobą, która jest w stanie okiełznać skrzywdzone psie serce jest jeden z pracowników schroniska. Po długiej pracy wolontariuszy - obecnie Hades pozwala do siebie podejść kolejnym osobom, które zaczęły go wyprowadzać na spacery, a Hades w końcu wychodzi z boksu regularnie. Szukamy dla Hadesa najlepiej domu bez dzieci, bez innych zwierząt, gdzie nowy właściciel będzie z nim konsekwentnie pracował pod okiem doświadczonego behawiorysty. Adopcja HADESA to wyzwanie. Na pewno każda chętna osoba będzie musiała przejść przez powolne zapoznanie z HADESEM pod okiem pracownika schroniska, wolontariuszy i behawiorystki, przyzwyczajanie go do konkretnej osoby będzie długotrwałym procesem, ale jak się uda- nowy właściciel HADESA zyska prawdziwego i oddanego przyjaciela. Nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania, także liczymy, że znajdzie się dobra dusza, ktoś odważny, kto zawalczy o tego pięknego psiaka. Przecież każdy zasługuje na drugą szansę, prawda?


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.