Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Sonia

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
12 lat 3 mc
W schronisku od:
Marzec 2022
Nr ewidencji:
12/45/2022/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

Sonia to ponad 10-letnia sunia (ur ok 2012 r), która została oddana do schroniska w 2022 roku. Na początku była bardzo wystraszona nową sytuacją. Siedziała w budzie i próbowała uciec od tego wszystkiego, co ją otacza. Z czasem zaczęła coraz bardziej się otwierać na nowe osoby. W przypadku Soni na pewno adopcja nie będzie możliwa po jednym spacerze. Tutaj z pewnością trzeba nastawić się na przyjazd do schroniska kilka razy. Oczywiście przy samej adopcji i spacerach może pomoc behawiorystka, która pracuje w schronisku. Sonia poza swoją nieufnością do ludzi, ma bardzo dobre kontakty z psami. Nie wchodzi z nimi w konflikty i nie reaguje żadną agresją. Sonia potrzebuje raczej domu, gdzie panuje spokój. Tam będzie miała swój kąt i przestrzeń. Sonia zdecydowanie nie powinna trafić do domu z dziećmi.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.