Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Fado

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
6 lat
W schronisku od:
Lipiec 2023
Nr ewidencji:
677/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

FADO po raz kolejny trafił do schroniska. Za pierwszym razem został oddany przez swojego opiekuna, bo ten nie mógł się nim zająć. Teraz historia się powtórzyła. FADO kiedyś był psem, który stronił od ludzi, dotyku i nie potrafił zaufać nikomu. Obecnie jest to zupełnie inny pies. Zaczął się na nowo otwierać i ufać ludziom. Jednak jest małe ‘’ale’’- przyszły opiekun musi na to zasłużyć i zapracować — musi pokazać FADOWI, że i jemu można zaufać. FADO obce sobie osoby nadal traktuje z dystansem, po prostu nie wie czego ma się spodziewać z ich strony. Dlatego przyszły opiekun Fado musi być gotów na kilka wizyt w schronisku i wzajemnie poznawanie. A potem? Potem FADO będzie go ubóstwiał i wielbił do granic możliwości. To pies wierny do końca i bardzo inteligentny. FADO urodził się około 2018 roku. Z większością psów dogaduje się bez większych problemów, ale w przypadku adopcji do drugiego psa - na pewno będzie konieczne wcześniejsze zapoznanie psów. Ponadto nie polecamy FADO do domu z małymi dziećmi (10+), gdyż FADO jest psem, który jasno daje znać, kiedy jego granice są blisko przekroczenia i trzeba to umieć respektować. Dla komfortu i bezpieczeństwa obu stron - dom z malutkimi dziećmi po prostu nie jest wskazany.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.