Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Alma

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
4 lata 3 mc
W schronisku od:
Listopad 2022
Nr ewidencji:
45/179/2022/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

ALMA to ok 4-letnia sunia (ur. 2020), która jest przedstawicielką rasy owczarek belgijski. Jak przystało na tą rasę, jest dość wymagająca. Ma ogromną potrzebę pracy psychicznej i fizycznej. ALMA jest po prostu psem dla doświadczonych lub nastawionych na pracę osób. Sunia potrzebuje sporej dawki aktywności fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. ALMA to jeszcze młoda sunia, która gdy poświęci się jej trochę pracy - jest w stanie jeszcze wiele się nauczyć. Poza tym ma ku temu bardzo dobre predyspozycje. ALMA nie wykazuje ani grama agresji w stosunku do człowieka. Alma zna podstawowe komendy. W jej przypadku najważniejsze będzie, by trafiła do osób znających specyfikę rasy, gdyż owczarki malinois są psami o twardej psychice, które stworzone zostały do pracy, a nie do leżenia na kanapie przed telewizorem. Ważne jest, by zapewnić jej wysiłek psychiczny i fizyczny, żeby nie pojawiły się w przyszłości problemy behawioralne. ALMA w schronisku pracuje pod okiem behawiorysty, szybko daje się ponieść emocjom i odreagowuje to na smyczy. Ważne jest, by w przypadku jej adopcji - spotkać się parę razy z behawiorystką w schronisku, a po adopcji dalej kontynuować pracę pod okiem dobrego szkoleniowca znającego specyfikę rasy.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.