Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Spike

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
4 lata 11 mc
W schronisku od:
Grudzień 2023
Nr ewidencji:
1331/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

SPIKE został oddany do schroniska końcem 2023 roku, ponieważ źle dogadywał się z drugim psem, a właścicielka nie była w stanie się nimi dłużej zajmować. Na początku był wycofany i zdezorientowany całą sytuacją. Po dosyć krótkim czasie zaczął ufać i przekonywać się wobec człowieka. Psiak zmieniał się z dnia na dzień i obecnie jest gotowy na adopcję. SPIKE, jak się okazało, jest w stanie polubić inne psy, a nawet z nimi zamieszkać. Obecnie w boksie przebywa wraz z drugim psem, z którym dogaduje się bardzo dobrze. Na spacerze obszczekuje obce, jednak jest to kwestia pracy i konsekwencji. Przy dobrze przeprowadzonych spacerach równoległych i wcześniejszym zapoznaniu, mógłby trafić do domu z innym psem. SPIKE bardzo ładnie zachowuje się w obecności człowieka. Czasem sam domaga się pieszczot i uwagi. Według relacji poprzedniej właścicielki - SPIKE średnio odnajduje się w towarzystwie małych dzieci. Dobrze byłoby się umówić na kilka wizyt i spacerów zapoznawczych, aby zbudować więź ze SPIKE'M jeszcze w schronisku. Będzie to ogromna zaleta przy samej adopcji, ponieważ psiak w domu będzie czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo, jeśli wcześniej będzie mieć możliwość poznać nową rodzinę i zacząć z nimi budować więź. SPIKE jest jeszcze młodym psem (ur. 2019 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.