Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Ruby

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
3 lata 5 mc
W schronisku od:
Grudzień 2023
Nr ewidencji:
1330/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

RUBY jest młodą sunią (ur. ok. 2020 r) w typie owczarka podhalańskiego. Została oddana, ponieważ mieszkała z drugim psem, z którym się nie dogadywała. Ruby wykazuje agresję w stosunku do innych psów, a właścicielkę prawdopodobnie przerosła praca z takim psem. RUBY zachowuje się jak typowy podhalan. Jest mało ufna wobec obcych i nowych dla niej osób. Trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu, aby zdobyć jej zaufanie. RUBY przebywa w schronisku od grudnia 2023 roku, a dopiero początkiem lutego 2024 roku wyszła pierwszy raz na spacer. Piszemy to, ponieważ osoby zainteresowane adopcją, powinny być świadome, jaki to może być długi proces. Niestety, tutaj nie wystarczą dwa lub trzy przyjazdy do schroniska. Takich wizyt musi być znacznie więcej, aby zaadoptować Ruby, a przede wszystkim, by poznać ją dobrze przed wzięciem jej do domu. Sunia na samym spacerze bardzo ładnie idzie na smyczy, eksploruje teren i dotrzymuje kroku opiekunowi. RUBY bardzo nerwowo reaguje na inne psy, które są zbyt blisko niej. Na większym dystansie potrafi przekierować się w węszenie lub komendy i nie zwracaj uwagi na mijające ją psy. Przed RUBY jeszcze sporo pracy, więc nie jest wykluczone, że jej nastawienie do psów się zmieni. Całkiem możliwe, że spacery równolegle i stopniowe odwrażliwianie przyniesie pozytywny efekt. Dla RUBY szukamy przede wszystkim świadomych i konsekwentnych osób, które znają specyfikę rasy i jej potrzeby. Sunia nie nadaje się na pierwszego psa. Oczywiście warto pamiętać, że po adopcji , RUBY nadal będzie wymagać pracy pod okiem specjalisty. Cały proces adopcji będzie przebiegał pod okiem behawiorystki, która z pewnością da cenne wskazówki, jak postępować z sunią po adopcji.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.