Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Czaki

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 11 mc
W schronisku od:
2023
Nr ewidencji:
868/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

CZAKI to pies urodzony w 2015 roku, został oddany do schroniska. Na początku był bardzo zdystansowany wobec człowieka. Próbował odstraszyć każdego szczekaniem lub sam uciekał w róg boksu, żeby uciec jak najdalej od człowieka. Długi czas nie wychodził nawet na spacer, ponieważ wszystkiego się bał. Obecnie CZAKI to zupełnie inny pies. Wychodzi chętniej na spacery i cieszy się z chwili wolności. Jeżeli kogoś dobrze zna, to sam zaczyna domagać się uwagi i głaskania. Czasem pociągnie na smyczy, ale to w zupełności normalne. Przy codziennych i regularnych spacerach powinno się to unormować. CZAKI potrzebuję trochę więcej czasu niż inne psy, aby przekonać się do nowych osób. Zanim dojdzie do adopcji, to na pewno będzie trzeba pojawić się kilka razy w schronisku na spacery zapoznawcze. Nie polecamy go do domu z małymi dziećmi (15+). CZAKI potrzebuje spokoju i bardzo rozważnych opiekunów, którzy potrafią czytać psie sygnały. Na spacerze potrafi ze spokojem minąć niektóre psy. Jeżeli miałby trafić do domu, w którym jest inny pies, to koniecznością będą spacery zapoznawcze na neutralnym gruncie. W schronisku można liczyć na poradę behawiorystki, która doradzi jak pracować z CZAKIM w domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.