Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Fokus

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
5 lat 7 mc
W schronisku od:
Listopad 2023
Nr ewidencji:
1161/2023
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

FOKUS ma około 5 lat (ur. ok 2018 rok). Jest dosyć energicznym i żywotnym psem. Na spacerze jest pobudzony, a zarazem zainteresowany wszystkim dookoła. FOKUS w stosunku do ludzi zachowuje się wzorowo. Bardzo lgnie do człowieka i domaga się pieszczot. Jest w tym wszystkim wesoły i przyjaźnie nastawiony. Jedynie wobec obcych zachowuje dozę ostrożności i trzyma lekki dystans. Myślimy, że dobrze byłoby przyjechać do FOKUSA dwa razy i poznać go lepiej na spacerze. FOKUS ma średnie nastawienie do innych psów. Na spacerze wyrywa się w ich stronę i niestety - nie odpuszcza szybko. Możliwe, że czas i systematyczna praca sprawi, że FOKUS zaakceptuje inne psy i zacznie się z nimi prawidłowo komunikować. W schronisku można skorzystać z pomocy behawiorystki, która doradzi jak prawidłowo postępować z FOKUSEM po adopcji.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.