Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Kora

Płeć:
suczka
Rozmiar:
średni
Wiek:
5 lat 9 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2023
Nr ewidencji:
507/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

KORA jest 5-lenią sunią (ur. ok 2018 rok), która trafiła do schroniska jako pies znaleziony. Dopiero tutaj poznajemy ją od zera, gdyż oczywiście nie znamy jej przeszłości, ani tego jak się zachowywała w poprzednim domu. W schronisku KORA do ludzi okazała się być bardzo pozytywnie nastawiona. Domaga się kontaktu, pieszczot i uwagi. KORA jest także bardzo energiczną sunią, która musi trafić do rodziny, która lubi aktywnie spędzać czas. Wyjścia w góry, dłuższe spacery i zabawa są w jej przypadku wręcz obligatoryjnie (oczywiście równie ważne, jak zmęczenie fizyczne jest zmęczenie psychiczne, np. podczas węszenia). KORA ma spore predyspozycje do stania się fajnym psem rodzinnym. Przy zabawie czy chwili szaleństwa będzie trzeba uważać, aby nie zrobiła krzywdy dzieciom, ponieważ nie jest malutkim psem i momentami nie zdaje sobie sprawy ze swojej wielkości oraz siły. KORA niestety nie przepada za innymi psami. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to pies dominujący, czy też nie. W schronisku bardzo dosadnie pokazała, że nie jest w stanie zaakceptować drugiego psa. Szukamy dla niej domu i osób, które jednak postarają się nad tym popracować. Możliwe, że po odpowiednim wprowadzeniu i czasie, KORA będzie potrafiła komunikować się i dogadywać z innymi psami. W schronisku można skorzystać z pomocy behawiorystki, która doradzi jak prawidłowo postępować z KORĄ po adopcji. Niestety, wydaje nam się, że KORA nie zaakceptuje także kocich domowników.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.