Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Debi

Płeć:
suczka
Rozmiar:
mały
Wiek:
5 lat 10 mc
W schronisku od:
2023
Nr ewidencji:
356/2023/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

DEBI została oddana, ponieważ nie przepada za dziećmi. Niestety wykazuje wobec nich negatywne emocje i zachowanie. Nie wiemy z czego to wynika, ale ze względu na tą informację, odradzamy ją do adopcji rodzinie z dziećmi. DEBI raczej powinna trafić na młode osoby, które nie planują powiększać rodziny lub starsze, które z kolei mają już dorosłe dzieci. Sunia potrzebuje mieć zapewniony spokój i poczucie bezpieczeństwa. Fajnie, jakby osoby adoptujące DEBI wykazały chęć pracy nad jej problemem, a nie go zlekceważyły. DEBI w boksie przebywa z kilkoma i nie ma najmniejszego problemu w dogadaniu się między sobą, jednak na obce psy na spacerze reaguje szczekaniem i wyrywa się w ich stronę. Jest to kwestia, nad którą również będzie trzeba popracować, a w przypadku adopcji do domu, gdzie już jest pies - konieczne będzie ówczesne zapoznanie obu psiaków. DEBI wobec człowieka nie wykazuje agresji, jednak warto tez mieć na uwadze jej przeszłość i nie przekraczać wszystkich jej granic. Tym bardziej, że w pierwszym kontakcie pokazuje lęk względem nowo poznawanych osób. DEBI potrzebuje czasu, by zaufać, dlatego potrzebuje przede wszystkim cierpliwych i odpowiedzialnych opiekunów. Jeżeli poczuje się na tyle komfortowo, to sama zacznie domagać się kontaktu i bliskości ze strony człowieka. DEBI ma 6 lat (ur. ok 2018 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.