Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Pongo

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 10 mc
W schronisku od:
Lipiec 2023
Nr ewidencji:
587/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

PONGO to około 10-letni pies (ur. ok 2013 rok), który został znaleziony. Jest zestresowany nową sytuacją, w której się znalazł i jeszcze nie do końca odnajduje się w schronisku. W kontakcie z człowiekiem jest bardzo ostrożny, ale i zarazem delikatny. Nie wykazuje agresji, po chwili czasu ładnie wychodzi na spacer i korzysta z chwili wolności. PONGO szuka domu, w którym będzie mieć swój kąt i przestrzeń. Mimo wszystko jest to starszy psiak, który swoje już przeżył i teraz pragnie stabilizacji. Stosunek PONGA do innych psów jest bardzo dobry i pozytywny. Nie wchodzi z nimi w konflikty i jest raczej psem, który nie dominuje nad innymi. Ze względu na to, że PONGO trochę boi się nowych osób, to fajnie jakby potencjalni adoptujący przyjechali kilka razy do schroniska i poznali się z psiakiem przed adopcją. PONGO, jak poczuje się bezpiecznie i komfortowo w nowym domu, to z pewnością jeszcze bardziej otworzy się na człowieka.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.