Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bako

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
8 lat 10 mc
W schronisku od:
Lipiec 2023
Nr ewidencji:
623/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

BAKO trafił do schroniska, ponieważ jego właściciel zmarł i teraz szuka nowego domu. Piesek ma około 8 lat (ur. ok 2015 rok). Jest pozytywnie nastawionym psem wobec człowieka. Szuka kontaktu, jest towarzyski i bardzo pocieszny. Spacer jest przyjemnością dla obu stron. Jak na swój wiek, jest bardzo żwawy i chętny na wszelką aktywność. Niestety pomimo jego chęci - wiek daje o sobie znać. Łapki już nie są tak sprawne, jak kiedyś, wzrok też już nie jest w 100% sprawny, ale dalej cieszy się każda chwilą spędzoną wraz z człowiekiem. BAKO idealnie odnalazłby się w domu jednorodzinnym u osób, które prowadzą spokojny tryb życia i szukają psiego przyjaciela. Jeżeli chodzi o zamieszkanie w bloku, to tutaj wymogiem jest winda lub mieszkanie na parterze. BAKO nie jest malutkim psem, więc warto mieć to na uwadze. Przypuszczamy, że BAKO nie był psem mieszkającym w domu, więc może mieć trudność w odnalezieniu się w bloku. Dlatego też będzie trzeba dać mu czas i wykazać się cierpliwością, jeżeli coś napsoci, a przy adopcji warto zasięgnąć porady u schroniskowej behawiorystki na temat tego, jak wprowadzić prawidłowo psa do domu i jak z nim pracować.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.