Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Jaś

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
3 lata 8 mc
W schronisku od:
Styczeń 2024
Nr ewidencji:
32/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

JASIU jest jeszcze młodym psem, ma około 3/4 lat (ur. ok 2019 rok). Pierwszy raz do schroniska trafił początkiem lipca. Szybko trafił do adopcji, jednak nie miał szczęścia i znów trafił do schroniska... JASIU chętnie wychodzi na spacery, które pozwalają mu na poznanie otoczenia. Na samym początku pobytu w schronisku był wystraszony i trzymał na dystans nowe osoby, jednak z czasem pokazywał swoją prawdziwą "twarz" bardzo wesołego i przyjaznego psiaka. JAŚ jest super psem, który na pewno odwdzięczy się ogromem miłości za okazaną cierpliwość. JAŚ powinien trafić do domu, w którym jest pewna rutyna i stabilizacja. Zważywszy na to, co przeszedł jest niezwykle ważne, żeby nowa rodzina wykazała się zrozumieniem i ciepliwością w trakcie ponownej aklimatyzacji w nowym domu. JAŚ ma potencjał na psa rodzinnego. W poprzednim domu miał z nimi kontakt. JASIU w stosunku do innych psów zachowuje się w porządku. Nie wszczyna konfliktów i ładnie się z nimi komunikuje.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.