Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Leon

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
9 lat 3 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2022
Nr ewidencji:
93/381/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

LEON jest około 8-letnim psem (ur. ok 2015 roku), który po eksmisji swojego właściciela, trafił do schroniska. Był już naszym podopiecznym i niestety ponownie przyszło mu wrócić za schroniskowe kraty... Jest pięknym i zadbanym psem. Widać, że poprzedni właściciel o niego dbał. LEON jak przystało na swój wiek, jest grzecznym i spokojnym psem. Na spacerze bardzo ładnie się zachowuje. Nie ciągnie, nie szarpie tylko grzecznie podąża za człowiekiem i dotrzymuje mu kroku. LEON nie stwarza pozorów, że w domu mógłby się źle zachowywać. Myślimy, że będzie praktycznie bezproblemowym psem, jednak trzeba mieć na uwadze, że ponowny powrót do schroniska i utrata ukochanego opiekuna łatwa dla niego nie była :( W stosunku do ludzi nie wykazuje ani grama agresji, cały czas szuka kontaktu na spacerach. Oczywiście za tym idzie to, że jest bardzo towarzyski i lubi spędzać czas z człowiekiem. Inne psy omija ze spokojem, więc raczej powinien się dogadać z każdym. Jedyną zagadką są koty. Lecz warto pamiętać, że wiele rzeczy można wypracować przy odpowiednim podejściu i konsekwencji. LEON zdecydowanie zasługuje na dobry dom, gdzie kolejne lata spędzi z kochającą rodziną. Chcemy, aby już nigdy nie musiał się martwić czy trafi z powrotem do schroniska.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.