Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Laki

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
9 lat
W schronisku od:
Grudzień 2022
Nr ewidencji:
120/492/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

LAKI jakiś czas temu został oddany do schroniska, ponieważ właściciele nie byli w stanie się nim dłużej zajmować. LAKI nie należy do łatwych psów i problemy, które się skumulowały, przeważyły na decyzje o jego oddaniu. Pies ma około 8 lat (ur ok 2014) i jest w typie owczarka niemieckiego. Jak wiemy, LAKI ma skłonności do ucieczek. Poprzedni właściciele wiele razy mieli z tym problem, ponieważ nie byli w stanie zatrzymać go w domu. LAKI dodatkowo nie jest psem, który lgnie do ludzi. Zachowuje dystans w stosunku do obcych. Niestety wiemy, że zdarzyło mu się okazać agresje wobec człowieka. W schronisku do tej pory nie było żadnego problemu z agresją względem ludzi. Przy adopcji potrzebne będzie na pewno kilka przyjazdów do schroniska i spacerów zapoznawczych, zanim dojdzie do adopcji tego psa. Najpierw trzeba uzyskać jego zaufanie, aby móc zabrać go do domu. LAKI pod żadnym względem nie zostanie wydany do domu z małymi dziećmi.. LAKI po prostu nie jest psem, który odnajdzie się w rodzinie, gdzie są dzieci. LAKI potrzebuje stabilizacji i spokoju. Szukamy mu na pewno odpowiedzialnych i doświadczonych opiekunów, którzy już w przeszłości mieli trudne psy. Myślimy, że przy adopcji warto rozważyć pomysł pracy pod okiem behawiorysty. LAKI raczej powinien być jedynym psem w domu, któremu poświęci się całą uwagę. Na spacerach zachowuje się bardzo spokojnie i podążą za przewodnikiem. LAKIEMU szukamy domu, w którym zostaną wyznaczone mu jasne zasady i będą także konsekwentnie przestrzegane. Po paru miesiącach LAKI zrobił ogromne postępy, przede wszystkim się uspokoił i zaczął na nowo ufać ludziom. Sporo pracy jeszcze przed nim, ale wiemy, że będzie cudownym członkiem rodziny, jeśli tylko da się mu czas i otoczy się go miłością.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.