Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Vasco

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
3 lata 8 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2022
Nr ewidencji:
86/354/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

VASCO to młody pies w typie terriera. Do schroniska został oddany, gdyż właściciele po prostu nie dawali sobie z nim rady. Jak przystało na tą rasę, ma silnie rozwinięty instynkt łowiecki. Niestety widać, że w przeszłości nikt z nim nie pracował. Nie miał zaspokojonych swoich potrzeb i przekładał to na coś innego. Jest przez to cały czas nakręcony i pobudzony. VASCO nie należy do psów, którym wystarczy tylko zmęczenie fizyczne. Tutaj głównie chodzi o zmęczenie psychiczne. Ten pies musi pracować, myśleć i się rozwijać, aby miał poczucie spełnienia. VASCO zostanie wydany do osoby, która miała już psa w typie tej rasy lub zna się na pracy z takimi psami. Zdecydowanie nie nadaje się na pierwszego psa w domu. W jego przypadku potrzebna jest wiedza, konsekwencja i duże zaparcie w pracy z nim. Każdy pies stanowi dla niego obiekt, który należy zdobyć. Jednogłośnie możemy powiedzieć, że VASCO nie nadaje się do domu w którym znajdują się inne zwierzęta i dzieci. Sama adopcja będzie wiązała się ze spotkaniem z behawiorystką, która poinformuje o wszystkim i da wskazówki od czego zacząć w pracy z VASCO. Na spacerach bardzo mocno wyrywa się w każdą stronę. Jest to kolejna rzecz nad którą trzeba popracować. VASCO zdecydowanie nie zaakceptuje także kocich domowników. Najlepiej jakby trafił do osób, które mają odchowane dzieci lub w najbliższej przyszłości ich nie planują. Po prostu tutaj trzeba skupić się na psie i jego potrzebach oraz wyprowadzeniu go na prostą. Będzie to na pewno długotrwały proces. Warto mieć na uwadze, że problemu VASCO mogą narastać i będzie konieczny kurs posłuszeństwa pod okiem specjalisty.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.