Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Ptyś

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
8 lat 1 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2021
Nr ewidencji:
20/79/2021/P/PTYŚ
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Gaba 721 336 432
Opis Pieska

Do schroniska przywieźli go ludzie. Podobno znaleźli go w takim stanie. Unieruchomionego, bezradnego, zostawionego na łaskę i niełaskę tych, którzy przechodzili obok. W jego przypadku schronisko okazało się zbawieniem. To tutaj zrobiono wstępne badania i to tutaj usłyszano wyrok "nie będzie chodził". Co dalej z takim psem? W schronisku nie ma szans na przetrwanie. Tu liczą się młodzi, sprawni i silni.

Ten niespełna 5 -letni kawaler to mistrz podbijania kobiecych serc. Z męskimi bywa trudniej, ale jak się chłop postara i będzie mu zależało to po 10 minutach i facetowi Ptysiek da się pogłaskać. To nie jest typ, który od pierwszej randki pozwala na spoufalanie. Najpierw Cię obszczeka, potem poburczy pod nosem, żeby ostatecznie pozwolić się pogłaskać. Ale kiedy już zdobędziesz jego zaufanie, to będziesz się czuła jak Whitney Houston przy boku Kevina Costnera. Ptyś będzie Twoim cieniem, Twoim ochroniarzem, odda za Ciebie duszę, życie i swoją wyścigówkę. Bo Ptyś jak kocha, to do szaleństwa.

Ptysiek nie oddaje moczu sam, trzeba go "odsikiwać" co wcale nie jest jakimś trudnym zadaniem. "Dwójki"robi, po prostu je gubiąc. Apetyt ma jak na młodego, zdrowego faceta przystało. I przy dobrej rehabilitacji, jest szansa, że opanuje chód rdzeniowy, jednak gwarancji nie ma... Ptyś powinien trafić do osoby, która zapewni mu możliwość odpowiedniej rehabilitacji i fizjoterapię.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.