Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Borys

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
8 lat 1 mc
W schronisku od:
Sierpień 2022
Nr ewidencji:
82/338/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 661 427 500 Natalia 609 012 491
Opis Pieska

BORYS to około 6-letni pies (ur.ok 2016 rok). Został oddany, ponieważ nie przepada za obcymi osobami. Zachowuje wobec nich dystans, potrzebuje po prostu więcej czasu aby komuś zaufał. Jeżeli kogoś nie zna, to nie przepada także za bliższym kontaktem i pieszczotami. W schronisku pomimo tego dał się poznać z naprawdę fajnej strony. Nie jest już tak wystraszony i wycofany. Na spacerze zachowuje się dość ładnie. Nie wyrywa się zbytnio do innych psów i dotrzymuje kroku człowiekowi. BORYS sporo czasu spędzał na wycieczkach górskich, więc fajnie jakby przyszli właściciele też czasem wybrali się z nim na dłuższy spacer. Nie wiemy jak reaguje na koty. BORYS ze względu na podane informacje, nie jest polecany do domu z dziećmi, a zwłaszcza tymi małymi. Tutaj trzeba nauczyć się respektować jego sygnały, kiedy potrzebuje spokoju a kiedy towarzystwa człowieka. BORYS uwielbia też zabawy na świeżym powietrzu. Z pewnością nie przepada za nudą. Oczywiście później udaje się na zasłużony odpoczynek na kanapie. Adopcja BORYSA będzie wiązała się chociaż z dwoma wizytami w schronisku. On, jak i potencjalni właściciele, muszą się tutaj dobrze poznać, aby w domu później nie było nieprzyjemnych sytuacji.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.