Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Sami

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
5 lat 11 mc
W schronisku od:
Luty 2022
Nr ewidencji:
24/94/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Natalia 609 012 491
Opis Pieska

Sami to około 5-letni pies (ur. 2017 rok). Sami trafił do nas po interwencji. Nigdy nie zaznał dobrego życia. Od razu jak znalazł się w schronisku, to czekała go operacja. Miał złamaną kość udową. Teraz już czuje się o wiele lepiej. Jedynym zaleceniem lekarza jest, aby nie forsować Samiego długimi i aktywnymi spacerami. Sami to bardzo spokojny i łagodny pies. Nie wykazuje żadnej agresji do psów jak i ludzi. Myślimy, że będzie idealnym towarzyszem osoby starszej lub rodziny, która zaakceptuje fakt, że Sami więcej czasu pewnie prześpi niż spędzi na bieganiu za piłką. Sami raczej nie powinien tez wchodzić w konflikty z kotami. Na pewno będą go interesować, zresztą jak każdego psa. Sami na spacerach nie wyrywa się i nie ciągnie. Z tego względu wiemy, że każdy sobie z nim poradzi. Jest jednak dość mocno nieśmiały. Na pewno nie jest typem psa, który od razu do nowopoznanej osoby będzie domagał się kontaktu - Sami wymaga sporo czasu, by człowiekowi zaufać. W schronisku zrobił już ogromne postępy, przede wszystkim zaczął wychodzić na spacery i nie ucieka na widok człowieka, ale do pełnej socjalizacji potrzebuje spokojnego, świadomego, cierpliwego i kochającego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.