Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bruno

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
12 lat 4 mc
W schronisku od:
Lipiec 2022
Nr ewidencji:
68/283/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Ola 500 141 184 Agata 516 488 831
Opis Pieska

Bruno to około 10-letni (ur. 2012) pies w typie labradora. Jest bardzo sympatycznym i łagodnym psem. Nie wykazuje grama agresji wobec człowieka. Taki pies dosłownie do rany przyłóż. Początkowo faktycznie był troszeczkę poddenerwowany nową sytuacją w której się znalazł, gdyż po prostu nie rozumiał co się dzieje, lecz z czasem się to zmieniło. Bruno to teraz wspaniały pies. Dodatkowo nie wchodzi w konflikty z innymi psami, co oczywiście działa na jego korzyść. Na spacerach jest bardzo grzeczny, choć zdarzy mu się pociągnąć na smyczy, ale pamiętajmy że psy w schronisku wychodzą średnio raz/dwa razy na tydzień na spacer.... Dlatego w schronisku jest to normalne zachowanie. Bruno może nie miał życia usłanego różami, ale pomimo wszystko ufa i kocha człowieka. Jedynym problemem Bruna jest padaczka, na którą choruje. Wiemy o tym z wywiadu od osób, które się nim zajmowały przed schroniskiem. W schronisku nie zauważyliśmy póki co żadnych ataków padaczkowych, jednak nie jest powiedziane, że się nie pojawiają. Bruno po prostu do końca życia będzie musiał przyjmować odpowiednie leki, które zminimalizują ataki oraz częstotliwość ich ewentualnego występowania. Prosimy się nie martwić na zapas, bo Bruno może cieszyć się życiem jak każdy inny pies i choroba mu w tym nie przeszkodzi. A przede wszystkim zasługuje na kochający dom, jak każdy inny zdrowy "młodziak"!


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.