Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Daktyl

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
6 lat 9 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2022
Nr ewidencji:
42/166/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Daktyl to jeszcze stosunkowo młody pies, ma około 6 lat (ur. 2016 rok). Jak na psa średniej wielkości, to ma sporo energii i siły. Z pewnością na początku będzie trzeba popracować nad nauką chodzenia na smyczy i nie ciągnięciu. Daktyl jest bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi. Każdą chwilę chce spędzić na przytulaniu i głaskaniu. Widać, jak bardzo brakowało mu bliskości człowieka. Do psów nie wykazuje agresji, lecz jeżeli miałby zamieszkać z drugim psiakiem, to spacer zapoznawczy jest tutaj wskazany. Na pewno dom z ogrodem, gdzie będzie mógł rozładować swoją energię jest dodatkowym atutem. Oczywiście nie zapominając przy tym o spacerach, które są najważniejsze. Daktyl raczej powinien odnaleźć się w rodzinie z dziećmi. Jedynie przy zabawie będzie trzeba uważać, aby nie zrobił im krzywdy. Nie chodzi tutaj o żadną agresje, tylko ze względu na swoją siłę i masę mógłby przewrócić dziecko czy też podgryzać do zabawy. Bardzo polecamy Daktyla do adopcji. Ktoś naprawdę zyska prawdziwego przyjaciela, który będzie żył jeszcze kilka dobry lat.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.