Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Roky

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
7 lat 6 mc
W schronisku od:
Październik 2021
Nr ewidencji:
102/405/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Roky to około 6/7-letni pies w typie rottweilera (ur. ok. 2015 roku) . Został jakiś czas temu znaleziony w Kamieniołomach w Kozach, a teraz jest już do adopcji. Roky jak widać, nie należy do najmniejszych psów. Jest dużym i silnym psem. Przyszli właściciele muszą mieć to na uwadze. Roky pomimo, że jest spokojnym i zrównoważonym psem, to ma ogromną masę. Nie musi się wyrywać w każdą stronę, aby kogoś pociągnąć. On po prostu idzie:) Roky zapewne budzi respekt, ale tak naprawdę to cudowny i kochany pies. Nie wykazuje ani grama agresji wobec człowieka. Myślimy, że nawet mógłby mieszkać z dziećmi i nie byłoby większego problemu. Oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Niestety nie znamy jego stosunku do kotów. Bardziej skłaniamy się, aby był jedynym zwierzęciem w domu. Roky nie wymaga dużej aktywności fizycznej. Nie jest typem psiego sportowca. Dom z ogrodem byłby tutaj wskazany, aby Roky mógł sobie spędzać czas na świeżym powietrzu. Na początku właściciele muszą mieć na uwadze, że Roky musi być na karmie light, aby trochę zrzucił wagi. Niestety są to psy, które szybko przybierają na wadze a później odbija się to na ich zdrowiu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.