Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Rudzik

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
6 lat
W schronisku od:
Czerwiec 2021
Nr ewidencji:
55/220/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

RUDZIK to około 5-letni psiak (ur. 2016 rok), który trafił do naszego schroniska z ulicy i nikt go już nie odebrał. Na początku RUDZIK wydaje się bardzo ostrożny w kontakcie z obcą osobą. Pewnie te obawy wynikają z jego przeszłości, kiedy musiał zostać skrzywdzony. Jednak po wyjściu z boksu i chwili spaceru, RUDZIK okazuje się cudownym i kochanym psem. Bardzo lgnie do człowieka i najchętniej nie odstępowałby go na krok. RUDZIK jest u nas krótko, a dał się poznać naprawdę z dobrej strony. Nie wykazuje żadnej agresji i niekojących zachowań. Lubi towarzystwo innych psów, co jest jak najbardziej na plus. RUDZIK nie jest zbyt wymagającym psem, więc na spokojnie może trafić w każde ręce. On potrzebuje wiele czułości i zrozumienia. Ciepła kanapa i kontakt z człowiekiem na pewno mu w tym pomogą. RUDZIK tak naprawdę od teraz czeka na nowych właścicieli i nowe życie. To aż dziwne, że takich psów nikt nie odbiera. Chyba, że RUDZIK i inne psy stały się ofiarami wakacji... Kto to wie...


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.