Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Blacky

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 6 mc
W schronisku od:
Sierpień 2021
Nr ewidencji:
70/278/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

BLACKY to ok 5-letni pies (ur. ok 2016 roku) z ogromnymi pokładami energii, który zdecydowanie szuka aktywnej rodziny. BLACKY na początku był bardzo zestresowany całą sytuacją, co otwarcie wszystkim pokazywał. Trzymał człowieka na dystans i budził respekt swoim zachowaniem. Potrafił zaszczekać, aby odstraszyć obce osoby, ponieważ czuł się niepewnie. Po prostu bardzo przeżył przyjazd do schroniska i nie ma w tym nic dziwnego ani zaskakującego. Każdy pies, który ląduje na ulicy i nagle traci rodzinę, może czuć się zagubiony. Jednak BLACKY już po pierwszym spacerze zmienił swoje nastawienie w stosunku do ludzi. Okazał się istnym żywiołem. BLACKY jest bardzo silnym i jeszcze nie ułożonym psem. Potrafi mocno pociągnąć na spacerze, skacze i niestety wyrywa się do innych psów. Raczej nie powinien trafić do rodziny, w której jest już inny pies i zapewne kot również. BLACKY także nie powinien trafić do domu, gdzie są bardzo małe dzieci. Jego siła, wielkość i nadmiar energii, mógłby doprowadzić do tragedii. Oczywiście nie mówimy tutaj o tym, że mógłby ugryźć - on po prostu przy zabawie mógłby zrobić nieświadomie krzywdę dziecku, a jednak oprócz siły - ma też masę... Czasem dorosłe osoby mają problem, aby nad nim zapanować, a co dopiero dziecko... A kolejny powrót do schroniska to dla niego byłoby za dużo.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.