Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Kosmos

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 10 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2021
Nr ewidencji:
50/199/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Kosmos to około 4-letni pies (ur. ok. 2017 rok). Kosmos jest bardzo dużym psem o nieposkromionym charakterze. Kosmos ma w sobie coś z huskiego, więc to istny żywioł zbudowany z energii, siły. Jego adopcja będzie wymagała sporej pracy ze strony właścicieli. Niestety ciężko jest czasem nad nim zapanować. Jest bardzo silny, co pokazuje na spacerach. Wyrywa się w stronę innych psów i z pewnością nie powinien trafić do domu, gdzie jest już drugi pies. Chodzi o bezpieczeństwo i lepszy komfort życia obu psów. Domyślamy się, że Kosmos również nie zaakceptuje kocich domowników. Szukamy mu po prostu domu, gdzie cała uwaga będzie poświęcona właśnie jemu. Kosmos ze względu na swoje gabaryty, siłę i brak wyczucia, zdecydowanie nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Nie wyobrażamy sobie go przy dzieciach, gdyż czasem dorosłe osoby nie mogą sobie z nim poradzić, a co dopiero dzieci. I nie są to nasze wymyślone wymogi, tylko do jego adopcji musimy podejść bardzo rozsądnie. Kosmos z pewnością będzie wymagał sporej pracy, możliwe że nawet pod okiem behawiorysty. Nasze schronisko służy darmową poradą i spotkaniem z behawiorystką, która da odpowiednie wskazówki co do pracy z Kosmosem. Oczywiście Kosmos szuka domu, a nie budy czy kojca. Niestety wydaje mam się też, że długo pozostawiony sam sobie na ogrodzie będzie próbował szukać ucieczki.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.