Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bruno

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
11 lat 9 mc
W schronisku od:
Marzec 2021
Nr ewidencji:
26/104/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Bruno to następny psiak, który niezbyt dobrze znosi pobyt w schronisku. Początkowo był bardzo czujny i zdystansowany wobec człowieka. Nie łatwo przyszło nam pokazanie mu, że nie każdy jest taki straszny, jak myśli. Na ten moment Bruno ma całkowicie inne podejście w stosunku do ludzi, niż miał na początku. Bruno stał się bardziej ufny i kontaktowany. Na spacery zawsze czeka z uśmiechniętym pyszczkiem i merdający ogonem. Zdecydowanie nie wygląda na swój wiek, czyli 9 lat (ur. 2012 rok). Bruno raczej powinien być jedynym psem w domu, ale oczywiście zawsze można spotkać się na spacerze zapoznawczym psów. Jesteśmy pewni, że Bruno nie powinien trafić do domu z dziećmi, a przynajmniej z tymi całkiem małymi, które mogą nie uszanować przestrzeni osobistej psa. W jego przypadku dziecko powinno znać umiar i rozpoznawać sygnały, kiedy pies ma dość. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego zachowania, kiedy granica jego cierpliwości zostałaby przekroczona, możemy się tylko domyślać. Dlatego wolimy temu zapobiec i szukać domu, gdzie wady i zalety jakie ma Bruno zostaną zaakceptowane. W podjęciu adopcji i daniu kilku cenny wskazówek, może pomóc behawiorystka, która od pewnego czasu działa i pracuje w naszym schronisku.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.