Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Marcinek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
10 lat 6 mc
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
62/246/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Marcinek to kolejny pies, który trafił do nas z Radys. Przez długi czas był tylko numerem, ale w końcu nadszedł czas, by to zmienić! Jest psiakiem w średnim wieku, ma około 7/8 lat (ur. ok 2014 r). Niestety w pierwszym kontakcie jest bardzo wycofany i lękliwy. Boi się nagłych ruchów i hałasu. Marcinek na pewno nie miał łatwej przeszłości, czego skutki teraz widzimy. Miejsce gdzie spędził dotychczasowe życie, nie należało do przyjemnych. Tam toczyła się walka o życie. Marcinek ma niestety liczne blizny na łapach, co świadczy o licznych pogryzieniach, które przeszedł w swoim życiu. Po dłuższej chwili bycia przy nim, zaczyna coraz bardziej się otwierać i ufać. Niestety nadal stresują go kontakty z obcymi ludźmi, szczególnie mężczyznami... Jednak po wyjściu z boksu i doznaniu odrobiny swobody, Marcinek zmienia się o 180 stopni. Zaczyna węszyć, cieszyć się i chętniej podchodzi do człowieka. Czas i cierpliwość to najważniejsze w jego przypadku. Na pewno nie jest na ten moment psem do domu z małymi dziećmi, gdzie ciągle jest hałas i każdy będzie chciał się z nim bawić. Marcinek potrzebuje spokoju i czasu by się otworzyć i zaufać, ale po tym co przeszedł - po czasie odwdzięczy się ogromem miłości, którą już powoli i jeszcze niepewnie obdarza człowieka. Marcinek teraz dopiero rozpoczął swoje nowe życie, teraz dopiero poznaje co to znaczy być szczęśliwym psem, który uwielbia ruch i spacery. Nadrabia wszystkie stracone lata teraz, bo w końcu może! A do pełni szczęścia brakuje mu już tylko kochającego domu. W boksie przebywa z innymi psami, z którymi świetnie się dogaduje, to one są jego przewodnikami i myślimy, że świetnie odnajdzie się w domu, gdzie będą inne psy.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Adopcja będzie przebiegała na wyjątkowych warunkach, o których zarówno my i schronisko będzie informowało podczas wstępnej rozmowy. Psy są w dalszym ciągu dowodem w toczącej się sprawie, dlatego też wymagany jest stały kontakt z osobą adoptującą i zgoda na wytyczone przez schronisko warunki.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.