Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Rico

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
10 lat 1 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2022
Nr ewidencji:
62/251/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

RICO to psiak w typie owczarka niemieckiego. Jak na psa w średnim wieku (ur. ok 2016 roku), przystało jest bardzo energiczny, potrzebuje dużo ruchu i zabawy. Idealnie nadaje się do osób aktywnie spędzających czas. Uwielbia się bawić i obecność człowieka jest dla niego niezwykle istotna. RICO potrzebuje dużo zainteresowania, ponieważ ma skłonności do ucieczek, dlatego należy się nim odpowiednio zaopiekować i zapewnić odpowiednią dawką ruchu. Ten pies nie lubi się nudzić. Zdobył umiejętność wspinania się po płocie, więc tym bardziej bez nadzoru nie może być puszczany samotnie na ogród, gdyż najzwyczajniej w świecie - wyjdzie na samotną wycieczkę. Poza tym jest samcem Alfa i w większości nie akceptuje innych psów. RICO jest bardzo kontaktowym psiakiem, który niezwykle cierpi z powodu samotności, RICO w 2018 roku trafił do nas jako pies znaleziony, później trafił do adopcji, ale niestety ponownie wrócił do schroniska, gdyż poprzedni właściciele nie dawali sobie z nim rady, a po ponownym znalezieniu domu - znów został do schroniska oddany z niewiadomego powodu... Ten pies niestety nie ma szczęścia w życiu, ale mamy nadzieję, że wkrótce los RICO się odmieni i trafi do dobrego, a przede wszystkim odpowiedzialnego i świadomego domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.