Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Bir

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2019
Nr ewidencji:
16/62/2019/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Daria 796 860 306
Opis Pieska

Bir to około 8-letni (ur. 2014 r) wielki psiak :) Ma prawdopodobnie coś z karelskiego psa na niedźwiedzie. Podczas pierwszego spotkania jest trochę nieufny, ale z biegiem czasu przekonuje się do człowieka. Nie polecamy go do rodziny z małymi dziećmi, po prostu się tam nie odnajdzie. Natomiast idealnie psuje do osób aktywnych, które poświęca mu wiele uwagi i czasu. Jeżeli chodzi o inne zwierzęta, to raczej powinien być sam, gdyż to taki pies, który lubi rządzić. BIR jest silnym psem, z którym na pewno starsze osoby sobie nie poradzą. Miał za sobą nieudaną adopcję, gdyż mimo tego, że było wiadome, że nie toleruje innych psów - poszedł do domu do innego psa, z którym nie zaprzyjaźnił się. Raczej nie polecamy go do małych dzieci. BIR nie jest typowym przytulakiem, raczej dopiero po "dłuższej znajomości" pozwala sobie na przejście granicy i domaganie się pieszczot.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.