Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Alfi

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
12 lat
W schronisku od:
Lipiec 2020
Nr ewidencji:
62/244/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Alfa jak samo imię mówi - jest typowym samcem alfa, z najprawdopodobniej dominującym charakterem, jednak pieszczotliwie mówimy na niego Alfi. Jest psem w typie owczarka niemieckiego. Ma już swoje lata (ur. mniej więcej w 2012 roku), przeżycia i urazy, które nie łatwo jest wymazać z pamięci. Pies pamięta do końca życia i trzeba mieć tego świadomość. Alfik przyjechał do nas z Radys, czyli owianego złą sławą schroniska. Alfa może i nie wykazuje bardzo niepokojących zachowań, lecz są momenty kiedy wszyscy jesteśmy niepewni jego sygnałów. Może to stres i dezorientacja. Będziemy na pewno nad tym pracować i dążyć ku lepszemu. Gorzej już nie będzie, a na pewno na to nie pozwolimy. Alfi po roku czasu w naszym schronisku zmienił się nie do poznania i już jest zupełnie innym psem niż na początku. Przy ewentualnej adopcji będzie obligatoryjne spotkanie z behawiorystką oraz przyjście na parę spacerów zapoznawczych. My się już z Alfim poznaliśmy na tyle, że chłopak ufa nam - a my jemu. Chętnie wychodzi na spacery, daje się zapiąć na smycz i obroże, uwielbia głaskanie i smakołyki, podaje łapkę i cieszy się na każdy kontakt z człowiekiem, a nawet daje się wyczesać! Na spacerach ignoruje większość psów, ale trzeba mieć na uwadze, że ostatecznie może z nim być różnie, bo chłopak lubi rządzić. Na pewno Alfi nie nadaje się do dzieci oraz do psów z cechami dominującymi. Musi mieć odpowiedzialnego właściciela, który będzie świadomy jego potrzeb, będzie z nim konsekwentnie pracować oraz będzie miał świadomość z tego, że najprawdopodobniej w jego przypadku będzie konieczna praca pod okiem behawiorysty bądź szkoleniowca. Alfi raczej nie jest psem, który w pierwszym kontakcie z obcymi dla niego osobami pragnie przytulania i pieszczot. Należy dać mu swobodę. Początki mogą być trudne, ale ważne aby praca i poświęcenie przynosiły skutki, jak do tej pory to się udaje z bardzo dobrym skutkiem.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.