Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Zula

Płeć:
suczka
Rozmiar:
średni
Wiek:
11 lat 5 mc
W schronisku od:
Styczeń 2023
Nr ewidencji:
3/12/2023/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

ZULA to bardzo zrównoważona i sympatyczna starsza sunia. Ma ponad 10 lat (ur. ok 2013 rok). ZULA trafiła do schroniska wraz z czterema innymi psami, po śmierci właściciela. Ładnie chodzi na smyczy, domaga się kontaktu z człowiekiem.. ZULA to psiak dla każdej osoby, która tylko zrozumie jej potrzeby, a wiele ich nie ma. Ciepły kąt, miska dobrego jedzenia i spokojne spacerki. Oczywiście chwila na pieszczoty też musi się znaleźć. Myślimy, że sunia na spokojnie może zamieszkać w domu z dziećmi, które będą ją rozpieszczać. ZULA będzie także idealną kandydatką dla osoby starszej, która poszukuje psiego przyjaciela. ZULA może zamieszkać z innym psem po uprzednim zapoznaniu. ZULA po paru miesiącach w schronisku stała się nieco "wybredna" w kontaktach z innymi psami, przez co niektóre akceptuje, a inne niestety obszczekuje.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.