Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Loko

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
6 lat 11 mc
W schronisku od:
Listopad 2021
Nr ewidencji:
110/438/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

Loko do naszego schroniska trafił jako pies znaleziony i znajduje się w nim od 2021 roku. Loko do tej pory był psem, który odkąd trafił do boksu - nie wychodził z niego. Po długiej pracy wolontariuszy Loko w końcu zaczął wychodzić na krótkie spacery i zaczął pokazywać się światu. Loko wymaga jeszcze sporo pracy, przede wszystkim nad budowaniem pewności siebie i zaufania do człowieka. Przy adopcji trzeba się liczył z paroma spacerami zapoznawczymi w schronisku, żeby Loko zdążył poznać na znanym sobie terenie nową rodzinę. Loko w schronisku poznaje co to smycz i obroża, już coraz lepiej chodzi na smyczy i bez większych problemów można mu założyć obrożę, jednak do ideału jeszcze trochę brakuje. Loko w boksie jest z drugim psem - suczką, przy której czuje się pewniej. Możliwe, że dobrze by się odnalazł w domu, gdzie będzie drugi pies, jednak i tak obligatoryjne będą spacery zapoznawcze z ewentualnym psem rezydentem. W schronisku można skorzystać z darmowej porady behawiorystki, która na pewno doradzi, jak pracować z Loko w domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo kontroli nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.