Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Azorek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
4 lata
W schronisku od:
Kwiecień 2024
Nr ewidencji:
323/2024/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

AZOREK jest mieszkańcem schroniska od niedawna. Jak większość – trafił do nas z ulicy i nikt się po niego nie zgłosił. Dziwi nas to, gdyż AZOREK, mimo iż jest z nami krótko – dał się poznać jako naprawdę super psiak. Na początku jest nieco nieśmiały, ale po chwili znajomości rozkręca się i domaga się uwagi. Na razie dał się poznać jako psiak bez większych wad. Przyjazny do ludzi i do psów, w boksie aktualnie sam. AZOREK ze względu na swój rozmiar potrzebuje więcej miejsca. AZOREK został oceniony na około 4 lata (ur. ok. 2020 roku), więc można powiedzieć, że jest w wieku idealnym – szczenięce psoty poszły w niepamięć i jest już zrównoważonym kawalerem. Na pewno z miłą chęcią będzie towarzyszył człowiekowi w aktywnych spacerkach. AZOR raczej nadaje się do każdej rodziny, jednakże trzeba pamiętać, że mimo wszystko jest to pies z pewną niewiadomą historią, co zawsze trzeba mieć na uwadze.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.