Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Pako

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
4 lata
W schronisku od:
2024
Nr ewidencji:
332/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Historia PAKO z naszym schroniskiem zaczęła się w typowy sposób – został znaleziony na ulicy, przywieziony do schroniska, gdzie czekał na odbiór przez właściciela, który z kolei się nie zgłosił i tak teraz PAKO szuka nowego domu. Jest z nami stosunkowo krótko i dopiero się poznajemy, ale dość szybko odnalazł się w nowej rzeczywistości, w której przyszło mu się znaleźć. PAKO w boksie jest z drugim psem, suczką – i dość dobrze się dogadują, jednak w przypadku adopcji do drugiego psa – zawsze wskazane jest uprzednie zapoznanie psiaków. PAKUŚ na spacerach dość grzecznie chodzi, nie wyrywa się i korzysta z każdej chwili wolności. Nie znamy jego stosunku do kotów ani tego, jak zachowa się w domu z malutkimi dziećmi. Wszystko jest do sprawdzenia, jak i wypracowania, tylko potrzebny jest czas i determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów. Myślimy, że PAKO sprawdzi się jako idealny kompan na aktywne spędzanie czasu całą rodzinką.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.