Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Fafik

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
1 rok
W schronisku od:
Czerwiec 2024
Nr ewidencji:
456/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

FAFIK został znaleziony początkiem czerwca. Mimo trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł, jest bardzo otwartym i wesołym psiakiem, który uwielbia ludzi i chętnie za nimi podąża. Ładnie chodzi na smyczy, jest zainteresowany otoczeniem i człowiekiem. Jest bardzo stabilny psychicznie i dobrze sobie radzi w trudnych sytuacjach, jakich w schronisku jest wiele – kontakt z obcymi ludźmi, zapoznanie z obcymi psami, brak wsparcia zaufanego opiekuna. FAFIK może być świetnym towarzyszem człowieka, ale potrzebuje opiekuna, który poświęci mu czas i wybuduje stabilną relację. Inaczej będzie poszukiwał wrażeń na własną łapę i może czuć motywację do samotnych wycieczek w poszukiwaniu przygód. FAFIK dobrze odnajdzie się u osób prowadzących aktywny tryb życia. Ma w sobie sporo energii, jest młodym psem (ur. ok. 2023 rok).


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo wizyty w nowym domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.