Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Lussy

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
5 lat
W schronisku od:
2024
Nr ewidencji:
237/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

LUSSY to kilkuletnia sunia (ur. ok 2019 rok) w typie owczarka podhalańskiego. Na samym początku była bardzo wystraszona i zdezorientowana nową sytuacją. Daliśmy jej czas na zaaklimatyzowanie się w schroniskowej rzeczywistości. Po kilku miesiącach LUSSY zmieniła się o 180 stopni. Stała się pogodna, pewniejsza siebie i otwarta na człowieka. Oczywiście nowe osoby stara się trzymać na dystans, ale to kwestia czasu. LUSSY nie jest psem, który potrzebuje stałej uwagi człowieka. Jeżeli ma ochotę na bliższy kontakt i chwilę pieszczot, to ładnie sama to komunikuje. Przyszli właściciele muszą być świadomi, jakie potrzeby i jakie cechy charakteru przejawia typowy owczarek podhalański. Na spacerach LUSSY chodzi bardzo grzecznie, dotrzymuje kroku przewodnikowi i coraz lepiej radzi sobie z mijaniem innych psów. Kiedyś wyrywała się w stronę każdego psa, a na ten moment potrafi zrezygnować sama z konfrontacji i coraz bardziej korzysta z węszenia czy po prostu odejścia w drugą stronę. Schronisko oferuje pomoc behawiorysty na każdym etapie adopcji.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.