Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Czoko

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
8 lat
W schronisku od:
Kwiecień 2021
Nr ewidencji:
37/145/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

CZOKO trafił do naszego schroniska w 2021 roku jako pies znaleziony. Tradycyjnie nikt się po niego nie zgłosił, ale szczerze mówiąc chyba to dla niego i lepiej… CZOKO w momencie przyjazdu do schroniska był jednym z „psów widmo”, czyli wszyscy wiedzieli że tam gdzieś jest, ale nikt go nie widział. Zawsze chował się do budy i wychodził dopiero, jak nikogo w pobliżu nie było. Dopiero po długim czasie pracy wolontariuszy – CZOKO daje sobie zapiąć obroże i wyprowadzany jest z boksu na wybieg, żeby choć trochę zaznał wolności. W chwili obecnej zaczął wychodzić na spacery na łąkę. Do ludzi jest psem pozbawionym agresji, ale trzeba zasłużyć na jego zaufanie. Jego adopcja na pewno będzie się wiązać z paroma spotkaniami w schronisku. Jego nowi właściciele muszą być świadomi tego, że w dalszym ciągu trzeba z nim pracować nad pewnością siebie i nad budowaniem wzajemnego zaufania. CZOKO od samego początku przebywa w boksie z innymi psami i nie wykazywał względem nich agresji, jednak po czasie dochodzą do nas sygnały, że najprawdopodobniej nie każdego psa darzy sympatią. Podejrzewamy, że bez problemu zgodzi się z uległym psem lub suczką, które będą miały spokojne usposobienie. Nie polecamy go do domu z małymi dziećmi, jedynie do takich 10+, gdyż jest to pies lękliwy, który jak zostaną przekroczone jego granice – może się bronić i odstraszyć. W schronisku nikogo nie ugryzł, ale wszyscy szanujemy jego przestrzeń. CZOKO potrzebuje spokojnego i odpowiedzialnego domu, w którym poczuje się bezpiecznie a jego nowi opiekunowie nauczą go na nowo jak to jest żyć bez strachu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.